Koronavirus: Ukupno 3 osobe zaražene koronavirusom u općini Usora

U Usori je registriran treći slučaj zaraze koronavirusom.

- " Prema posljednjim službenim informacijama koje smo dobili, u našoj općini registriran je novi slučaj zaraze koronavirusom.

Nakon što su jučer poslana 3 uzorka na testiranje iz naše općine, nažalost jedan od njih je bio pozitivan. Radi se o ženskoj osobi srednje starosne dobi koja je imala kontak sa prethodno zaraženim osobama.

Epidemiološka služba JU Dom zdravlja
"Prim. dr. Mijo Grgić" Usora, prikljupa podatke i utvrđuje kontakte s pozitivnim osobama da bi postupili u skladu s procedurama odnosno stavljanjem kontakata u samoizolaciju i testiranje na novi virus corona.

Mole se građani da budu oprezniji i da se drže propisanih mjera zaštite kako nebi došlo do većeg broja zaraženih građana ovim virusom. " - objavila je Radio Usora.

Last modified on Subota, 30 Svibanj 2020 11:28

Kontakt

e-mail:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.